На ГП Богородица се чека 30 минути за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 20-30 минути, информираат од АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Back to top button
Close