На ГП Табановце се чека од 40 до 60 минути

Од 40 до 60 минути се чека попладнево за влез во земјава на граничниот премин Табановце, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Back to top button
Close