Најмалку 19 луѓе загинаа во железничка несреќа во Пакистан

Патниците во автобусот се Сики кои патувале кон едно од најголемите светилишта што се наоѓа во близина на градот Нанкана Сахиб.

Возот што удри во автобусот сообраќал од Лахоре за Карачи.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close