Најмалку 20 жртви во напад на сточен пазар во Буркина Фасо

 Непознати напаѓачи денеска убиле најмалку 20 лица во напад на сточен пазар во источниот дел на Буркина Фасо, соопшти Владата.

Нападот се случил во селото Фада Н’Гурма.

Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.

Back to top button
Close