Најмалку една жртва во експлозија на гас во Балтимор

Најмалку едно лице загина, а четири се повредени во експлозија на гас во Балтимор, каде под урнатините има и неколку деца.

Според првите информации, загинала една жена, а четири лица се хоспитализирани со сериозни повреди.

Експлозијата уништила три куќи и оштетила четврта, а остатоците биле расфрлани низ целата населба. На многу куќи од експлозијата испукало стакло.

Иако пожарникарите официјално објавија дека станува збор за експлозија на природен гас, причините за несреќата се испитуваат.

Back to top button
Close