Најмалку едно лице загина при пожар во шпанското летувалиште Марбела

– Во пожарот што изби во хотел во шпанско летувалиште Марбела едно лице загина, а десет се повредени.

Покрај гостите во хотелот, евакуирани се и жителите од околните згради поради пожарот.

Не е објавена националноста на загинатиот, освен дека настрадал додека се обидувач да побегне од запалениот хотел.

Марбела е популарна дестинација на британските туристи.

Back to top button
Close