На Охридскиот аеродром уапсен Косовец кого го бара Интерпол

На Граничниот премин – Аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид е уапсен косовски државјанин кој поседувал шведски пасош.

Полицијата соопшти дека Ф.К.(57) од Косово се бара со потерница од Интерпол.

Тој, како што е соопштено, е откриен при гранична контрола. и откако е утврдено дека се бара со потерница е лишен од слобода и предаден во Полициската станица Охрид за понатамошна постапка.

Back to top button
Close