На пладне го пријавила сопругот дека ја тепал – вечерта тој ја пријавил дека го тепала

На 17.02.2024 во 14.30 часот во СВР Скопје, 36-годишна жена пријавила дека во семејниот дом на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот 39-годишен сопруг.

Исто така, на 17.02.2024 во 19.30 часот, нејзиниот сопруг во СВР Скопје пријавил дека во семејниот дом, по претходна расправија, бил физички нападнат од неа.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close