На подрачјето на СВР Куманово изречени 60 казни за брзо возење

На подрачјето на СВР Куманово, денеска во периодот од 14 до 20 часот се санкционирани 60 возачи кои управувале со брзина поголема од пропишаната, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР напоменуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел зголемување на безбедноста во сообраќајо

Back to top button
Close