На само 20 годишна возраст почина ракометар од Скопје

Нова трагична вест ја потресе македонската јавност. Уште еден млад ракометар почина. Станува збор за Марко Божиновски, членот на Бутел Скопје, објавува Спортмедиа.

Срцето на Божиновси за жал, откажало.

Божиновски е дете на Металург, пред две години настапуваше за вториот тим на овој клуб, а потоа го засили составот на Бутел Скопје. Тој беше дел од кадетската репрезентација.

Back to top button
Close