На „Табановце” се чека еден час, на „Богородица” 30 минути


Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце за влез во државата се чека околу еден час, додека на ГП Богородица за излез од државата околу 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ

Back to top button
Close