На Табановце се чека околу 30 минути, магла на патот Градско-Неготино-Демир Капија

На граничниот премин Табановце за излез од земјава утринава се чека околу 30 минути, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат дека поради магла намалена видливост до 100 метри има на патниот правец Градско-Неготино-Демир Капија.

Back to top button
Close