На „Табановце” за влез во земјава се чека околу 40 минути, а на „Богородица” за излез околу 30 минути


Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП „Табановце” за влез во земјава се чека околу 40 минути, а на ГП „Богородица” за излез се чека околу 30 минути.

Како што информираат од Автомотосојузот на Македонија, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Back to top button
Close