На вработена во МВР од канцеларија и го украле паричникот


МВР информира дека вчера попладне во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Д.(39) од Скопје, вработена во МВР, во зградата на МРТВ, пријавила дека во текот на денот, од чанта во нејзината канцеларија ѝ бил одземен паричник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close