Над 360 илјади луѓе го гледале тв-дуелот Заев-Мицкоски

Над 360.000 луѓе го гледале целиот и дел од синоќешниот тв-дуел Зоран Заев – Христијан МИцкоски, покажуваат податоците од мерењата на рејтинзите на телвизиските програми.

Просечната гледаност на емисијата била 29%, а пикот од 38% бил достигнат за време на дебатата на Заев и Мицкоски за пандемијата и пописот.

Back to top button
Close