Нападната 18-годишна девојка вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

18-годишната М.К. од Скопје пријавила дека била нападната во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што е вработена.

По претходна вербална расправија, девојката била нападната од две лица додкеа била на работно место.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close