Нападната докторка на Брза помош на Бит Пазар

Вчера во Полициска станица Бит Пазар во 13.15 часот, С.И. пријавила дека околу 01.00 часот била нападната во близина на угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар.

МВР информира дека таа била нападната додека ги извршувала своите работни обврски како лекар во Итна медицинска помош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Back to top button
Close