Нападната е адвокатка во Скопје


МВР информира дека синоќа во 21.45 часот во СВР Скопје, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 19.10 часот на работното место во адвокатска канцеларија на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот партнер И.К.(45) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close