Наполи во преговори за трансфер на дефанзивецот на Арсенал, Папастатопулос

Дефанзивецот Сократис Папастатопулос може да го напушти Арсенал, објавија италијанските медиуми.

Новинарот Николо Скира информира дека Наполи започна преговори за трансфер на 32-годишниот фудбалер.

Грчкиот играч сака да потпише тригодишен договор. Сегашниот договор на Папастатопулос истекува во 2021 година.

Back to top button
Close