Направил импровизиран бункер на моторот каде криел дрога

Полициски контроли во угостителски објекти, излетнички места и на концерт на подрачје на Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Во изминатото деноноќие (05/06.05.2024) од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, извршени се контроли во повеќе угостителски објекти, на излетнички места како и на концерт за време на музичка манифестација во Скопје.

Во текот на контролата, лишен од слобода е И.П.(42) од Скопје, бидејќи при преглед во импровизиран бункер во мотоцикл кој го управувал без возачка дозвола, пронајдени се 13 пакувања со бела прашкаста материја, а во чантичка под седиштето пронајдени се поголем број банкноти во апоени од 50 евра и од 1000 денари. Кај А.К.(20), исто така, при преглед е пронајдена растителна материја.

Во координација со јавен обвинител против лицата ќе бидат

Back to top button
Close