Наскоро стабилизирање на времето

Времето во наредните денови ќе биде претежно стабилно, со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Како што најавува УХМР, и температурите во периодот што следува ќе бидат повисоки.

Утре утринските температури ќе се движат од 8 до 17, а дневните, максимални од 21 до 29 степени. Кон крајот на идната недела дневните температури ќе се искачат до 35-от степен

Back to top button
Close