Наставничка нападнала ученик во Гостивар

СВР Тетово информира дека вчера (6 март) во 16 часот и 10 минути, 45 годишниот гостиварец Џ.Б. пријавил дека околу 9 часот и 50 минути во гостиварско основно училиште, во кое учел неговиот малолетен син физички бил нападнат од наставничка.

Се расчистува и документира случајот

Back to top button
Close