Наставник претепал ученик во тетовско

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Ш.(44) од с.Нераште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, информираат од МВР.messenger sharing button

whatsapp sharing buttonviber sharing button

.На 11.11.2022 во училиште во с.Глоѓи, тетовско, пријавениот – наставник во училиштето физички нападнал ученик во училиштето, се наведува во соопштението на МВР.

Back to top button
Close