Натепани контролори на ЈСП во автобус


Двајца контролори биле нападнати од страна на патник во скопскиот јавен превоз.

„Б.С.(55) од Скопје пријавила дека во населбата Маџари, во автобус на ЈСП, додека таа и нејзиниот колега С.Ф.(59) од Скопје извршувале работни задачи како контролори, биле физички нападнати од едно лице“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close