Наутро студено, во текот на денот умерено облачно со температура до 23 степени

Времето утрово ќе биде студено, а подоцна, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 12, а максималната ќе достигне од 16 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Наредните денови ќе биде претежно стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд.

Back to top button
Close