Нејмар побара од ПСЖ да го донесе Меси

 Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси може да ја продолжи кариерата во ПСЖ, објави новинарот на „Sky Sports“, Брајан Свонсон.

Според изворот, Нејмар побарал од раководството на парискиот клуб да потпише договор со Аргентинецот.

Досега ПСЖ не даде официјален предлог до Меси.

Претходно беше објавено дека Аргентинецот испратил факс до раководството на Барселона дека тој ќе го напушти клубот. За Каталонците тој настапува целата своја професионална кариера.

Back to top button
Close