Нејмар: ПСЖ ќе направи историја во Лигата на шампионите, ако тоа е Божја волја

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, зборуваше за неговите очекувања по враќање на терените по паузата поради паузата поради пандемијата на коронавирус.

– Беше невообичаен период. За време на паузата, мојата главна задача беше да ја задржам формата, да бидам подготвен за враќање на фудбалот и со своето тело и со главата. Подготвен сум и навистина чекам да започнеме да играме повторно. Мислам многу за ЛШ, секако. Навистина ми недостасува страста на играта. Едвај чекам да се вратам на теренот и се надевам дека можеме да создадеме приказна. Да оставиме тоа да биде Божјата волја, изјави Нејмар.

ПСЖ веќе обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Back to top button
Close