Нејмар: ПСЖ ќе направи историја во Лигата на шампионите, ако тоа е Божја волја

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, зборуваше за неговите очекувања по враќање на терените по паузата поради паузата поради пандемијата на коронавирус.

– Беше невообичаен период. За време на паузата, мојата главна задача беше да ја задржам формата, да бидам подготвен за враќање на фудбалот и со своето тело и со главата. Подготвен сум и навистина чекам да започнеме да играме повторно. Мислам многу за ЛШ, секако. Навистина ми недостасува страста на играта. Едвај чекам да се вратам на теренот и се надевам дека можеме да создадеме приказна. Да оставиме тоа да биде Божјата волја, изјави Нејмар.

ПСЖ веќе обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close