Не сакал да плати на бензинска, па се заканувал со нож – приведен скопјанец

На 09.09.2023 во 23:50 часот Скопје, на подрачје на Карпош, полициски службеници го лишиле од слобода Е.А.(32) од Скопје.

Приведен е постапувајќи по пријава според која околу 23:45 часот на бензинска пумпа на подрачјето на Карпош одбил да плати за производите кои ги зел и се заканувал со остар предмет кон вработените.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Back to top button
Close