Неколку лица избодени со нож при тепачка во градски парк во Приштина

Неколку лица се избодени со нож во градски парк во Приштина, каде непосредно претходно настанала тепачка, пренесува Телеграфи.

Според првите информации, конфликтот се случил во населбата „Качаларет“.

-Еден од учесниците во инцидентот, кој е осомничен дека замавнал со нож, бил сопрен од граѓанин.

Косовската полиција се уште не излезе со официјално соопштение.

Back to top button
Close