Неколкумесечно бебе донесено починато во ГОБ „8. Септември“, поведена истрага

Неколкумесечно бебе вчера било донесено починато во Градска општа болница „8 Септември“.

Од болницата случајот го пријавиле во полиција околу 14:30 часот.

Од МВР информираат дека лекар констатирал смрт.

По наредба на јавен обвинител телото на починатото бебе било дадено на обдукција.

Back to top button
Close