Нема новозаразени, има четворица оздравени од коронавирусот во Кичево

Денеска нема новозаразени лица од Ковид-19 во Кичево, а четири лица се оздравени, според податоците од Министерството за здравство. Со тоа вкуниот број на заразени од Ковид-19 во нашата општина е 269 лица , од кои 66 се активни, 191 се излекувани и 12 лица се починати, информира градоначалникот и раководителот со Кризниот штаб на општина Кичево Фатмир Дехари.

-И денешните податоци зборуваат дека имаме намалување на активните случаи во Кичево, вели Дехари.

Тој упатува апел до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции.

Back to top button
Close