Непознато лице со автомобил удрил двајца полицајци, двајца повредени, напаѓачот убиен

Брза помош и хеликоптер пристигнаа веднаш во „Капитол“ по инцидентот кога автомобил влета во полициски пукт и повреди двајца полицајци кои беа пред „Капитол“.

Полицијата во „Капитол“ соопшти дека двајца нејзини полицајци биле повредени кога едно лице влетало со својот автомобил во нивниот пункт.

– Осомничениот е во притвор. Двајцата полицајци биле повредени. Сите тројца се пренесени во болница – соопшти полицијата.

Видео од местото на настанот покажува црн автомобил разбиен против една од безбедносните бариери.

 

 

 

 

Back to top button
Close