Несреќа во Прилеп: Голф прегази четворица пешаци  

Четири лица се здобиле со телесни повреди откако во нив удрил автомобил во Прилеп.

„На 17.10.2021 во 22:06 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„11 Октомври“ патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(29) од Прилеп удрило во пешаците О.С.(37), Б.М.(18) и уште двајца малолетници, сите од Прилеп. Во несреќата О.С. се здобил со тешки телесни повреди, а останатите пешаци се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, информираше МВР.

Back to top button
Close