Несреќа во Велес: Воз удри во комбе, повредени 10 лица

Десет лица се повредени во железничка несреќа која денес напладне се случила на железничкиот премин кај фабриката Порцеланка во Велес.

t

Од МВР за Курир потврдуваат дека воз на Македонски Железници удрил во такси возило – комбе „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на такси компанија од Чашка, а управувано од Д.Ј.(52) од Чашка.

-Во незгодата со повреди се здобиле 10 патници кои биле пренесени во Општа болница Велес за укажување лекарска помош, велат од МВР.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

Back to top button
Close