Николоски: Заев е на врвот на пирамидата, изрекетирал 6 милиони евра

Скопје, 12 јули 2020 (МИА) – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, Александар Николоски, во централниот дневник на ТВ Алфа рече дека Зоран Заев е на врвот на аферата Рекет, посочувајќи дека тој уште минатата година го кажувал тоа, но како што рече Заев му се заканувал со тужба.

-Тажната вистина за четвртата изборна единица е тоа што сите го слушнавме, а тоа е дека Заев бил на врвот на аферата рекет, и јас тоа прв го кажав минатата година, во месеци август од селото Банско тука во Струмица. Тогаш Заев се закани дека ќе ме тужи со клевета, но се уште не сме стигнале до судскиот процес затоа што бега од истиот, но еве денес се покажа дека тоа било вистина, вели Николоски.

Тој потенцираше дека Заев побарал 6 милиони евра рекет со што се покажува дека тој е на врвот на пирамидата која што рекетира во Македонија, додавајќи дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ на 15 јули следува кривична одговорност.

Back to top button
Close