“Нити знам што правел Наќе нити сум бил кога му давале пари“ им се правдал Мемети на колегите од работа

Осомничениот член на Советот на јавни обвинители Иџет Мемети, за кого Обвинителството за организиран криминал и корупција соопшти дека е под истрага ама за него не бара притвор, дошол денеска на работа.

Како што дознаваме, ги собрал членовите на Советот, ги убедувал дека немал врска со уапсениот врховен судија Наќе Георгиев за кого се бара притвор за мито од 10.000 евра.

„Не знам што правел Наќе, јас немам врска со него, а не сум ни бил кога го фатиле со парите“, ги убедувал Мемети колегите.

повеќе на СДК.МК

Back to top button
Close