Низ фотографии: Бејрут по експлозијата- урнатини, хаос, спасувачки напори

Во Либан денеска е ден на национална жалост по катастрофалната експлозија во главниот град во која досега загинаа 100 лица а повредени се илјадници. Болниците во градот брзо се преполнија и апелираа за донирање крв.

Back to top button
Close