Нормализиран сообраќајот на патот Битола – Прилеп


Сообраќајот на патниот правец А3 – Битола – Прилеп е нормализиран од 19:25 часот, информира АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец на излез од Битола кон Прилеп после бензинската станица „Пелагонија“ беше во прекин од 16:15 часот поради сообраќајна незгода.

Според извори во СВР Битола, во тешката сообраќајна меѓу две патнички возила со битолски и прилепски регистарски таблици животот го загубиле две лица

Back to top button
Close