Нов пожар утрово во објектите на „Треска“  

Нов пожар утринава избувнал кај поранешната фабрика „Треска“.

Гореше друг дел од магацините во кругот на „Треска“. Истиот избувнал рано утринава.

Интервенирале пожарникарите со две возила. Ситуацијата сега е под контрола, но во следните денови ќе има дежурен тим кој ќе го надгледува местото, за да се спречи нов пожар, информираат надлежните служби

 

 

Back to top button
Close