Нова трагедија – кумановец го заклал својот татко

 

Четириесетгодишен кумановец со нож го нападнал 65 годишниот татко, кој им подлегнал на повредите, соопшти полицијата.

– Полициските службеници од СВР Куманово околу 16 часот го приведоа Б.Ј.(40) од Куманово поради сомнение дека околу 15 часот во Куманово со нож го нападнал својот татко С.Ј.(65), кој им подлегнал на повредите, информираа денеска од СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close