Новак Ѓоковиќ доживеа неочекувана елиминација во третата рунда на АТП

Новак Ѓоковиќ доживеа неочекувана елиминација во третата рунда на АТП  дуелот со Лука Нарди.

20-годишниот Италијанец многу рано ја запиша најголемата победа во својата кариера, но како 123-ти тенисер на АТП листата, мора да се признае дека никој не го очекуваше тоа од него.

Нарди го доби првиот сет во 6:4 и Ноле беше принуден да се освести и да брка резултатска негатива, па иако одговори во следниот кој го доби со 6:3, во одлувачкиот сет не го одржа истото темпо.

Back to top button
Close