Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

 Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус.

Според податоците кои ги пренесе Институтот за јавно здравје во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19.

 

Back to top button
Close