Нови цени на горивата: Бензинот ќе поевтини, а дизелот ќе поскапи од полноќ

 

Од полноќ ќе добиеме нови цени на горивата, па по долго време конечно бензинот ќе поевтини, додека дизелот ќе поскапи.

Бензините БС-95 и БС-98 ќе поевтинат за 1,5 денари, додека дизелот од полноќ ќе поскапи за 0,5 денари.

Во моментов цената на бензинот БС-95 изнесува 111,5 денари за литар, додека БС-98 се продава за 113,5, додека дизелот чини 109,5 денари.

Back to top button
Close