Новинарка од Виена: Австриската полиција интензивно трага по жените од видеото со дете кое наликува на Данка

Вера Марјановиќ, новинарка од Виена, го следи случајот со исчезнатото девојче Данка Илиќ (2), а по видеото од дете во Виена кое наликува на Данка, е во контакт со властите.

– Денеска се уште нема информации за видеото на девојчето. Австриската полиција интензивно трага по жените на споменатото видео, соопшти вчера попладне портпаролот на виенската полиција. Тие се во контакт со српското МВР и со српската амбасада во Виена. Синоќа стапив во контакт со претставниците на Амбасадата и ми потврдија – вели Марјановиќ за српски Телеграф.

 

Back to top button
Close