Ново поскапување: Овие цени на горивата ќе важат од полноќ

На поскапувањето на цените на горивата им нема крај, па така од полноќ повторно ќе имаме нови цени не дизелот.

Дизелот од вечер на полноќ ќе се продава за два денари поскапо, односно цената се зголемува од 107,5 денари на 109,5 денари за литар.

Цените на бензините не се менуваат, па така БС-95 ќе се продава за 111,5 денари, додека БС-98 за 113,5 денари.

Back to top button
Close