Објавен распоредот за четвртфиналето на ФА Купот

Фудбалската асоцијација на Англија го објави распоред за натпревари од 1/4 финалето на националниот куп.

Двојки и термини:

Сабота, 27 јуни:
Норвич – Манчестер јунајтед 18:30 часот

Недела, 28 јуни:
Шефилд јунајтед – Арсенал 14:00 часот
Лестер – Челзи 17:00 часот
Њукасл – Манчестер сити 19:30 часот.

Полуфиналните мечеви ќе се играат на 11 и 12 јули, а дуелот за трофејот во ФА купот е закажан за 1 август.

Back to top button
Close