Објавена нова „бомба“ и за Заев

Објавувањето на „бомбите“ продолжи и денеска, па откако беше објавена аудио снимка со разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Кичеец, подоцна се објави „бомба“ и за лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Споделена е на каналот „Zoki istina“, а во неа се слуша гласот на поранешниот премиер Заев, тврдејќи дека тој ја „регистрирал“ Шарената револуција и спомнува бројка од 4,8 отсто…

Back to top button
Close