Обид за киднапирање во Тетово

Полициски службеници од Тетово вчера во 13.40 часот го уапсиле 22-годишниот Е.Е. од Тетово.

Лицето било уапсено откако претходно се обидел насилно да внесе 18-годишна тетовчанка во неговото возило.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од полицијата.

Back to top button
Close