Облачно и врнежливо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно наместа со повремени врнежи од дожд.

Попладне врнежите ќе престанат, а во вечерните часови и во текот на ноќта по котлините ќе има појава на магла.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени.

Во Скопје претпладне ќе има појава на локален дожд. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе има појава на магла.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 9 степени

Back to top button
Close