Oблачно со повремен локален дожд

Времето денеска претпладне ќе биде облачно со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 15 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд претпладне. Во текот на попладнето променливо облачно. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 18 степени.

Според Управата за хидрометеоролошки работи, до петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Во четврток попладне и кон крајот на денот локално ќе има услови врнежите да бидат поројни. Од сабота следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close